حفاری چاه فاضلاب تهران

حفاری چاه فاضلاب در تهران 09100556700 حفر چاه

حفاری چاه فاضلاب در تهران یکی از روشهای سنتی دفع فاضلاب انسانی است که کماکان در مناطق دارای زمین آبکش و سطح آبهای زیرزمینی پایین مورد استفاده قرار میگیرد. البته ورود مستقیم فاضلاب به چاه جذبی بدون هیچگونه عملیات پیش تصفیه قابلیت اینگونه چاه ها را در کاهش آلودگی فاضلاب به شدت کاهش می دهد که این امر موجب آلودگی منابع آب زیرزمینی میگردد.

حفاری چاه فاضلاب در تهران

حفاری چاه فاضلاب در تهران

حفاری چاه فاضلاب در تهران

لذا استفاده مستقیم از چاه جذبی برای دفع فاضلاب توصیه نمی شود. اتصال به سیستم فاضلاب شهری و یا استفاده از پکیج های فاضلاب مجهز به فن هوادهی که فرآیند تصفیه فاضلاب در آنها با کمک باکتری های هوازی و در نتیجه با کاهش بوی فاضلاب صورت میگیرد.

روشهای مطمئن تری در این خصوص محسوب می گردد. در صورت انتخاب چاه جذبی به عنوان گزینه دفع فاضلاب انسانی می بایست فاضلاب را ابتدا به داخل یک انباره تعفن (سپتیک تانک) هدایت نمود تا با ایجاد تاخیر و ایستائی در حرکت فاضلاب به مدت تقریبی 24 ساعت لجن موجود در آن ته نشین شده و سپس آب باقیمانده به چاه جذبی هدایت شود.

یکی از موارد مهم در صنعت ساختمان، سیستم دفع فاضلاب بوده که به دو صورت سیستم فاضلاب شهری و سیستم چاه اجرا می‌شود. ولی در کمال تاسف به دلیل ضعف و نقصان سیستم فاضلاب شهری‌، همچنان از روش چاه استفاده شده که البته مضرات زیست محیطی و سلامتی آن بر کسی پوشیده نیست.

حفر چاه در تهران

حفر چاه در تهران

حفر چاه فاضلاب در تهران

در صورت انتخاب چاه جذبی به عنوان گزینه دفع فاضلاب انسانی می‌بایست فاضلاب را ابتدا به داخل یک انباره تعفن (سپتیک تانک) هدایت نمود تا با ایجاد تاخیر و ایستایی در حرکت فاضلاب به مدت تقریبی ۲۴ ساعت، لجن موجود در آن ته نشین شده و سپس آب باقی مانده به چاه جذبی هدایت شود.

با توجه به فرایند هضم لجن در چاه جذبی و سپتیک تانک با استفاده از باکتری‌های بی هوازی، بوی نامناسبی همراه با گازهای قابل انفجار از این دو سیستم متصاعد می‌شود که می‌بایست حتماً با در نظر گرفتن لوله ونت مستقل با سایز حداقل ۴ اینچ به محوطه آزاد و دور از محل اسکان ساکنین مثلاً به محوطه بام ساختمان، تخلیه شود.

ضمناً اتصال لوله‌های آب باران به چاه جذبی فاضلاب نیز کاملاً اشتباه بوده و می‌بایست جدا از آن احتراز شود زیرا در هنگام بارش باران به ناگهان حجم زیادی از آب وارد سپتیک تانک یا چاه حذبی شده و موجب بر هم خوردن اکوسیستم موضعی باکتری‌های بی‌هوازی و اختلال در فرایند هضم لجن و همچنین بر هم خوردن لجن و متصاعد شدن بوی ناخوشایند فاضلاب و پخش آن در محوطه ساختمان می‌شود.

حفر چاه فاضلاب در تهران

حفر چاه فاضلاب در تهران

اولین نکته ای که در مورد حفاری چاه فاضلاب در تهران باید در نظر بگیرید این نکته است که محل چاه را در ابتدا مشخص کنید.جدیدا ساختمان های جدید همگی پس از فروپاشی ساختمان های قدیمی بلافاصله ساخته میشوند. و این طبیعی است که تمامی ساختمان های قدیمی دارای چاه فاضلاب باشند و گاها پیش می آید که در ساخت و ساز ساختمان های جدید قسمتی با چاه قدیمی تلاقی پیدا کند و اینجاست که فاجعه رخ میدهد.در صورتی که محل دقیق چاه مشخص نباشد بعد ها برای مقنی مشکلات بزرگی به وجود می آید. عمق حفاری چاه در هر منطقه باید توسط آزمایش های آزمایشگاه مکانیک خاک تعیین شود.وزن ساختمان با توجه به نوع خاک آن منطقه تا عمق خاصی موثر میباشد.از آن عمق به بعد اثر وزن ساختمان به اصلاح دارای بار مرده یا بار زنده-صفر میباشد.
به هر حال یشنهاد میشود همیشه برای تخلیه چاه و تعمیر چاه با شرکتی همکاری کنید که دارای مهارت لازم و تجربه کافی در این امر باشد.برای آگاهی بیشتر می توانید به این مقاله مراجعه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *