نصب توالت فرنگی

نصب توالت فرنگی 09100556700 نصاب توالت فرنگی در تهران

نصب توالت فرنگی ، دستشویی و سرویس بهداشتی مهمترین بخش ساختمان است. تمام افراد با توالت و دستشویی سروکار دارند. امروزه بسیاری از خانه‌ها دارای توالت فرنگی هستند و از آن استفاده می‌کنند. برای نصب توالت فرنگی مقداری تجربه لازم است. بسیاری از افراد از این‌که خودشان کارهای لوله‌کشی خانه‌یشان را انجام دهند نگرانند و علاقه‌ای به این کار ندارند. اما اگر چند مرحله ساده را پی بگیرید دلیلی برای دلهره وجود ندارد و به راحتی کار یک لوله کش را انجام می‌دهید.و همچنین برای اطلاعات بیشتر برای آموزش نصب دستشویی فرنگی می توانید به این وب سایت مراجعه کنید.

نصب توالت فرنگی

یک لوله‌کش متخصص فعال میخواهد راه صحیح نصب یک توالت را به ما نشان دهد تا خودمان بتوانیم کارهای لوله کشی ساختمان را انجام دهیم. بعد از این آموزش خودتان میتوانید اقدام به نصب توالت فرنگی کنید تا دیگر نیازی به لوله کش نداشته باشیم.

نصب توالت فرنگی

نصب توالت فرنگی

توالت، پیچ‌ها، و واشرهای قدیمی را دربیاورید. در این‌جا یك پیچ‌گوشتی دوسو به كار می‌آید. اجازه ندهید حلقه مومی قدیمی و هر نوع كثیفی با پوست شما برخورد كند. هم‌چنین ممكن است كمی گاز فاضلاب در آن محدوده وجود داشته باشد كه حتما باید از استشمام آن خودداری كنید. شما می‌توانید این مسئله را با قرار دادن یك كهنه در درون دهانه حل كنید، فقط یادتان نرود كه هنگام تمام شدن كار آن را از درون دهانه خارج كنید.

آموزش نصب توالت فرنگی

حلقه مومی جدید و پیچ‌ها را نصب كنید. حلقه مومی‌ای بخرید كه دارای پیچ باشد. حلقه‌های دارای پیچ كمی گران‌تر از حلقه‌های بدون پیچ هستند. هنگامی كه حلقه و پیچ‌ها را نصب می‌كنید از فیكس شدن پیچ‌ها در درون شبكه و درست قرار گفتن آن‌ها اطمینان حاصل كنید.

نحوه نصب توالت فرنگی

نحوه نصب توالت فرنگی

كاسه توالت را بلند كرده و بر روی حلقه مومی قرار دهید. مطمئن شوید كه پیچ‌ها دقیقا در درون حفره‌های كاسه توالت قرار می‌گیرند. پس از قرار دادن كاسه كمی آن را فشار دهید تا بر روی سرامیك‌ها كف محكم شوند. این كار یك مجرای غیر قابل نفوذ آب را به وجود می‌آورد.

مهره‌ها و واشرها را در هر پیچ نصب كنید. استفاده از بست‌های پلاستیكی كه پوشش تزئینی را در جای خود ثابت نگه می‌دارند توصیه نمی‌شوند، زیرا كه توالت‌ها به مرور زمان كمی از جای خود تكان می‌خورند.ترجیحا واشر با سطح چینی كاسه توالت تماس داشته باشد. از زیاد سفت كردن مهره‌ها بپرهزید چراكه این كار به سطح چینی آسیب می‌رساند.

پوشش پلاستیكی را نصب كنید. به جای یك بست پلاستیكی می توانید از یك قطعه كوچك درزگیر استفاده کنید.

 

نكته: در این‌جا نكته‌ای را به شما می‌گویم كه در كتاب‌های راهنمای لوله‌كشی وجود ندارد: اكثر كف‌ها ناهموار و ناصاف هستند و این مسئله باعث تكان خوردن توالت می‌شود. می‌توانید با یك سكه سطح زیرین كاسه را تنظیم كرده و این مشكل را حل كنید.

نصب توالت فرنگی

نصب توالت فرنگی

توالت را هم سطح كنید. از پیچ‌گوشتی دوسو استفاده كرده و توالت را كمی بلند كنید. یك سكه یا چند سكه را در زیر توالت قرار داده و آن را تنظیم كنید. این كار از تكان خوردن توالت جلوگیری كرده كه باعث جابه‌جا شدن توالت می‌شود. البته ممكن است برای این كار از واشرهای فلزی استفاده كنید. مشكل واشرهای فلزی این است كه دارای اندازه‌های متنوعی نیستند.

مخزن توالت را نصب كنید. شما هم‌چنین می‌توانید این كار را پیش از ثابت كردن توالت انجام دهید. این كار باعث می‌شود تا پیچ ها راحت‌تر سفت شوند. اما عیب این كار این است كه توالت سنگین‌تر شده و ثابت كردن آن بر روی حلقه مومی كمی سخت‌تر می‌شود.

نصاب توالت فرنگی

پیچ‌ها را از زیر مخرن نصب كرده و مهره‌ها را سفت كنید. در این عكس می‌بینید كه چگونه هاردی مشغول سفت كردن مهره‌ها است. مراقب باشید كه مهره‌ها بیش از حد سفت نشوند.سفت كردن مهره‌های پشتی كمی سخت است به همین دلیل هاردی از آچار فرانسه برای این كار استفاده می‌كند. شما می‌توانید با نصب كردن مخزن پیش از ثابت كردن توالت از این كار معاف شوید.

شیلنگ ارتباط‌‌دهنده را نصب كنید. یك سر شیلنگ را به فلكه متصل به دیوار و سر دیگر آن را به مخرن متصل كنید. اكثر فلكه‌ها ۱٫۵ سانتی‌متر و دهانه مخزن‌ها ۲٫۱ سانتی‌متر هستند. پیش از خریدن شیلنگ فاصله بین مخزن و دیوار را اندازه‌گیری كنید.

نشیمن‌گاه توالت را نصب كنید. نشیمن‌گاه را با استفاده از پیچ گوشتی به توالت نصب كنید. اگر می‌توانید نشیمن‌گاه و توالت را به صورت یك كیت خریداری كنید چراكه بعضی اوقات خریدن نشیمن‌گاهی كه با توالت هم‌اندازه باشد كمی سخت است. برای رعایت اصول بهداشتی نشیمن‌گاه پلاستیكی پیشنهاد می‌شود. هم‌چنین اگر در نیمه‌های شب به دستشویی بروید بسته شدن در نشیمن‌گاه كسی را از خواب بیدار نمی‌كند.

آموزش نصب توالت فرنگی

آموزش نصب توالت فرنگی

پوشش پلاستیكی را بر روی پیچ‌ها قرار دهید.

 

نكته: این پوشش‌ها دارای ویژگی هستند كه كم‌تر كسی از آن آگاه است. هنگام تمیز كردن كاسه توالت این پوشش‌ها را جدا كرده و به این ترتیب نشیمن‌گاه به راحتی از توالت جدا شده و می‌توانید آن را به راحتی تمیز كنید.

 

درز بین توالت و سرامیك‌های كف را درزگیری كنید. این كار براساس آیین‌نامه‌های ساختمانی صورت می‌گیرد و از جمع‌شدن كثیفی در این قسمت جلوگیری می‌كند.

شیر فلكه را باز كنید. تمام قسمت‌های توالت را چك كنید تا از آن‌ها آب چكه نكند. هم‌چنین می‌توانید مدت زمان پر شدن توالت از آب را اندازه‌گیری كنید.شرکت سفیر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *